Дома Тагови ѓумбир

Таг: ѓумбир

Мевлем од мед, ѓумбир и лимон – лекува болести од глава...

Медот и ѓумбирот се одлична лековита комбинација. Со нив може да се излечи кашлица, да се ублажат симптомите на настинка и грип, да се...

Она што не го знаевте за ѓумбирот: Правилно лекување со ѓумбир...

Навистина, зошто ѓумбирот е лек за многу болести? Зарем не е доволно да се имаат лековити корења, лисја и билки од своето поднбје, кои...

ЛЕК ЗА РЕЧИСИ СÈ: Ѓумбирот приготвен на овој начин ја намалува...

Доколку го сварите ѓумбирот на следниот начин, ќе добиете многу ефикасен природен лек за намалување на б олките во зглобовите и коските, за спречување...

За седум дена намалува 80% од вишокот масти, ги спласнува отоците...

Од овој напиток докажано се исфрлаат вишокот течности, масните наслаги, се прочистува кр-вта и телото од токсини. Овој напиток буквално го придвижува целото тело....

Сега најважно е да ги јадете овие 10 намирници за да...

Имуниот систем претставува нашиот одбранбен механизам против сите несакани инфективни заболувања (предизвикани од различни микроорганизми), но и малку поопшто. Тоа е нашиот одбранбен систем...

Силата на билките: природен лек кој ги исфрла патогените бактерии од...

Во текстот ќе прочитате за еден кинески народен лек кој се користел многу одамна, но поради ефикансоста се задржал до денес, а се употребува...

Најтежок облик на рак успеав да излекувам со мед, а моја...

Напомена за читателите: рецептот на Анте Крешиќ за мешавината од мед и лековити билки, за НМД сè уште е непозната и непотврдена, а според...

После 7 дена се повлече бронхопневмонијата со овој лек, а белите...

I РЕЦЕПТ Бронхопневмонијата се повлече за 7 дена- после овој лек, белите дробови ви се кристално чисти, испробано. Откако за првпат го објавивме овој...

Чај за јакнење на организмот и заштита од коронавирусот кој го...

Фото и рецепт: Јелена Павловиќ Овој чај за јакнење на организмот кој го практикуваат кинеските лекари може да послужи како превентива против вирусот кој мометно...

Лекар по кинеска медицина тврди дека ја знае формулата од двете...

Филип Мања, дипломиран лекар по традиционална кинеска медицина, на својот фејсбук профил за пошироката јавност ја откри формулата од лековити билки која се користи...