Дома Тагови готови кори

Таг: готови кори

ПИТУЛИЦИ СО ВОДА: Брзи, вкусни и меки, нема шанси да не...

Брзи, вкусни и меки питулици кои се приготвуваат со готови кори и се печат во рерна. Има многу малку масло, значи не се масни,...

ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ И МЕЛЕНО МЕСО: Во неа се вљубив...

Толку сочна и толку вкусна, не верував дека толку добро ќе излезе. Оваа пита им ја препорачувам на сите да си ја направат, а...

Пита со сирење свиткана во ролнички – меки и вкусни, готови...

Сите сакаат мека пита со сирење и крцкави кори. Издвоивме два рецепти од нашата архива кои се многу слични и едноставни за подготовка. Одберете...

“Цигара бурек” или опасно заразни грицки

Фото и рецепт: Наталија Неодамна на мојата пријателка и беше роденден, па кај неа за првпат ги пробав овие “Цигара бурек”, грицки со малку необичен...

Солен ролат во кори – ги воодушеви моите гости, а и...

Овој солен ролат во кори ги воодушеви моите гости, а и моите деца. Кога го послужив беше млак и фино се сечеше. Го пробав...

Баник со сирење од готови кори

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Потребни состојки: 2 пакувања готови кори 1 калап сирење издробен и помешан со 3 јајца За премачкување на корите: -масло -газирана вода -малку прашок за печиво Постапка: За секој...

Пита со спанаќ, јајца, сирење и готови кори: наједноставниот рецепт што...

Питата многу е вкусна и брза за приготвување, лесна е за стомакот. Потребни состојки: 500 г тенки готови кори (со јајца) За фил: 600 г свежо кравјо сирење 4...

БАКЛАВА СО КОКОС

Фото и рецепт: Недељка Симиќ-Чечавац Потребни состојки: 500 г тенки кори за баклава За фил: 3 јајца 200 г шеќер 200 мл масло 270 мл јогурт 200 г кокос 1 прашок за печиво За...

Мојот денешен ручек- омилен на маж ми: брз и едноставен

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 г тенки кори за пита 250 г полномасно сирење 2 јајца Малку масло И уште 100 мл за пржење (опционо) ПОСТАПКА: Изматете ги јајцата со сирењето во пенаста...

Само 2 минути подготовка и после печете – брза пита со...

Кога немате време, а ви се јаде нешто домашно и вкусно или пак ви дошле ненајавени гости - oвој рецепт е полн погодок! Потребни состојки: 300...