Дома Тагови готови кори

Таг: готови кори

Баник со сирење од готови кори

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Потребни состојки: 2 пакувања готови кори 1 калап сирење издробен и помешан со 3 јајца За премачкување на корите: -масло -газирана вода -малку прашок за печиво Постапка: За секој...

Пита со спанаќ, јајца, сирење и готови кори: наједноставниот рецепт што...

Питата многу е вкусна и брза за приготвување, лесна е за стомакот. Потребни состојки: 500 г тенки готови кори (со јајца) За фил: 600 г свежо кравјо сирење 4...

БАКЛАВА СО КОКОС

Фото и рецепт: Недељка Симиќ-Чечавац Потребни состојки: 500 г тенки кори за баклава За фил: 3 јајца 200 г шеќер 200 мл масло 270 мл јогурт 200 г кокос 1 прашок за печиво За...

Мојот денешен ручек- омилен на маж ми: брз и едноставен

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 г тенки кори за пита 250 г полномасно сирење 2 јајца Малку масло И уште 100 мл за пржење (опционо) ПОСТАПКА: Изматете ги јајцата со сирењето во пенаста...

Само 2 минути подготовка и после печете – брза пита со...

Кога немате време, а ви се јаде нешто домашно и вкусно или пак ви дошле ненајавени гости - oвој рецепт е полн погодок! Потребни состојки: 300...

Мали питички со сирење како пирошки кои се прават со готови...

Потребни состојки: 500 г тенки кори за пита 250 г полномасно сирење 2 јајца Малку масло И уште 100 мл за пржење (опционо) Постапка: Изматете ги јајцата со сирењето во пенаста...

Оваа пита веднаш ми ја разграбуваат – пита со сирење од...

Потребни состојки: 500 г готови кори за пита 300 г сирење 2 јајца масло и сол За прелив: 1 сув квасец 1 прстофат шеќер 1 лажичка сол 3 јајца 4 шолји млеко 2 шолји масло 3...

Брз ручек со кој сите ќе ги оставите без текст: бурек...

Потребни состојки: 3 компири 1 помала главица кромид 200 г мелено месо 18 готови кори Малку масло За премачкување: 1 јајце Малку млеко Малку маслиново масло Црн ким/црно семе за наросување одозгора Постапка: Сварете го компирот...

Сите што ја пробаа питата “паднаа во несвест” од што е...

Пита со тиквички: “Сите што ја пробаа питата “паднаа во несвест” од што е убава, па морам пак да ја направам”. Потребни состојки: 1 пакување готови...

Пита со сирење која се топи во уста…па не сте пробале...

Се користи шолја од 250 мл Потребни состојки: 500 г кори за пита 3 јајца 1 шолја јогурт 1 шолја масло (оставете малку по некоја лажица за премачкување на...