Дома Тагови готови кори

Таг: готови кори

Една од најдобрите пити со готови кори, а иста како да...

Секогаш кога немам многу време, ја подготвувам оваа пита за ручек. Заситна е и многу е вкусна. Кога и да им ја послужам на...

Ова е највкусната пита со спанаќ која се прави за 10...

Сите сакаме да јадеме пита со тенки кори и вкусн фил, но не сме сите вешти со тестото и во развлекување на кори. За...

„Ова е најдобриот рецепт што сум го направила за појадок“: Се...

Од готови кори пригответе ја една од највкусните пити, онаа со шунка и кашкавал, а секако може со сирење, спанаќ, месо, крем, овошје или...

Откако поскапе маслото, само оваа гибаница си ја правам, ем на...

Оваа гибаницата ја обожава мојот маж, но и сите други кога ќе ја пробаат, бараат парче повеќе. Ја правам да биде богата, полна со...

ПИТА СО ВАРЕН КОМПИР: На турски начин, со готови кори и...

Оваа компирова пита на турски начин многу ни се допадна. Инаку јас ја обожавам нашата домашна компирова пита која обично се приготвува со ситно...

Само на овој начин се прави пита со готови кори –...

Ова е најдобриот начин да се приготви крцкава пита од готови кори – со овој прелив питата се топи во уста. Рецепт и видео...

ПИТУЛИЦИ СО ВОДА: Се прават од готови кори, се печат во...

Брзи, вкусни и меки питулици кои се приготвуваат со готови кори и се печат во рерна. Се користи многу малку масло, што значи не...

МАЛ ТРИК ЗА ГОЛЕМА ПИТА: Со 4 јајца наполнете ја тавата,...

Оваа пита е сон на секој готвач. Денес ќе ви откриеме еден многу лесен трик како да направите пуфкаста пита за која нема да...

СОЛЕНИ ТРИАГОЛНИЦИ: Со готови кори за 10 минути се готови, највкусни...

I РЕЦЕПТ: Солени триаголничиња, децата ги обожаваат Оваа феноменална пита ми ја покажа мојата свекрва. Оттогаш многу често ја правам, превкусна е и децата...

БРЗА ПЛАЗМА ТОРТА: Не се печат кори, не се вари филот,...

Добар ден драги домаќинки и домаќини, ако сте и вие љубител на плазма тортата како мене, тогаш ќе ви откријам еден многу лесен и...