Дома Тагови Глог

Таг: Глог

Чудо од билки: Гавезот и глогот лекуваат сè од глава до...

Тинктура од најлековитата билка на светот Тинктурата од глог како додаток во исхраната има бројни лековити својства. Глогот содржи многу супстанции кои се ефикасни за...

Глогот го лекува срцето, го намалува притисокот, а ги смирува и...

Глогот е еден од најдобрите хербални лекови за зајакнување на срцето, подобрување на циркулацијата и намалување на крвниот притисок. Има смирувачко дејство и ги...

Глог: лек за срце, висок крвен притисок, холестерол, триглицериди, замастени артерии,...

Во народната медицина глогот се употребува како средство против срцеви тегоби, а во 19 век француските и англиските лекари веќе на широко почнале да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"