Дома Тагови гибаница

Таг: гибаница

Како гибаницата да биде воздушеста: Рецепт за гибаница од еден татко

Рецепт: Гурманче Растресена, воздушеста и висока, нималку жилава, ниту масна, мојата омилена гибаница по еден едноставен, старински рецепт. Честопати тато ме изненадуваше за појадок или вечера,...

Бурек – гибаница со јогурт и сирење, рецепт за почетници

Не е ни бурек, ни гибаница, туку нешто помеѓу. Лесен рецепт за почетници, но многу вкусен, прсти да излижеш. Потребни состојки: 1 пакување готови кори, 200 г...

Пита со сирење, многу вкусна, брза подготовка

Потребни состојки: 500 г тенки кори за пита Смеса за натопување на корите: 100 мл масло 250 мл газирана вода 250 мл јогурт 5 јајца 1 прашок за печиво 500 г фета...

ГЛАМУРОЗНА ГИБАНИЦА

Ова е рецепт за брза и лесна гибаница која сите ќе ве воодушеви. Подготовка: 20 минути Потребни состојки: 500 г кори за пита 300 г полномасно сирење 200 мл...

Рецептот го добив од свекрвата на сестра ми, често го правам...

Потребни состојки: 500 г готови кори 350 - 500 г сирење 100 мл јогурт 100 мл газирана вода 4 јајца 100 мл масло сол Постапка: Изматете ги јајцата, јогуртот и селата вода, малку...

Гибаница со сирење, јогурт и јајца – така сочна и вкусна,...

Редена гибаница од готови кори, залиена со јајца и јогурт. Така сочна и вкусна, што не може да се опише, мора да се проба! Потребни...

На оваа пуфкаста гибаница и свекрвата ќе ви завидува: со готови...

Фото и рецепт: Натали Тихова Потребни состојки 500 г готови кори 5 јајца 100 мл масло + за полевање одозгора 150 г кисело млеко (1/3 од канчето) 250 мл газирана...

Најлесниот рецепт за ГИБАНИЦА

Потребни состојки: 5 јајца 500 г сирење 500 г тенка кора 150 мл кисела вода 1/2 кесичка прашок за печиво 3 лажици павлака 1 лажичка сол Постапка: Изматете ги јајцата со кисела вода,...

Брзо и лесно: Гибаница со сирење (ВИДЕО)

Се приготвува многу брзо и лесно, па ниту ненајавените гости нема да можат да ве затечат неспремни, секогаш е тука гибаницата со сирење. Потребни состојки: ...