Дома Тагови гастритис

Таг: гастритис

Природен лек со чувар куќа за хеликобактерија во желудник, гастритис и...

Чувар куќа е билка со исклучително лековито дејство, препознатлива по своите дебели меснати листови, за чија лековитост сме слушале уште како деца. Ги краси...

СЕ ПИЕ 3 ДЕНА: Го лекува гастритисот и бoлкитe во желудникот,...

Гастритисот се дефинира како воспаление на слузокожата на желудникот кој е одговорен за создавање на слој на клетки кои ја покриваат внатрешноста на слузокожата...

БИОХЕМИЧАРКА: Кој има чир во желудник, мора да го лекува целото...

Лекувањето на чир, исто како и лекувањето на која било болест, е лекување на целиот организам. Тоба пред сè бара да врати рамнотежата на...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ЖЕЛУДНИК ОД 3 СОСТОЈКИ: Спречува подуеност, подригнување и...

Симптомите од гастритис ќе се ублажат веќе после неколку денови од започнувањето на примената на овој народен рецепт. Ова е најдобар природен лек за...

БЕЗ ПОДЖДРИГНУВАЊЕ: Природен лек за желудник

Одредена храна може да биде тригер за ненадејна појава на ждpигавица и желудочни проблеми кои можат да бидат многу непријатни. Затоа, се препорачува да...

Подобар лек за гастритис од овој не постои: желудникот се смирува...

Гастритисот се дефинира како воспаление на слузокожата на желудникот кој е одговорен за создавање на слој на клетки кои ја покриваат внатрешноста на слузокожата...

АКО ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Овој руски природен лек со...

Ако имате проблем со чести респираторни инфекции, астма, бронхитис или пневмонија, облогите од зелка и мед дефинитивно ќе ви помогнат во лекувањето. Ова е...

ИЗЈАВА на д-р Несторовиќ: Кога човек ќе се разболи, веќе никому...

Д-р Бранислав Несторовиќ е еден од најценетите лекари во неговата земја, но и пошироко на Балканот. За него рекоа: „Ретко во животот ќе сретнете некој...

Радикално ги чисти цревата, топи масни наслаги, лекува гастритис: Овој чудесен...

Во една шолја вода додајте ги овие две состојки и подгответе го напитокот според наведениот рецепт, па ќе добиете повик за олеснување во рекордно...

Лек за гастритис според билкарот Мартин Најдовски, делува веднаш, а терапијата...

Многумина стра-даат од гастритис, воспалително заболување или иритација на желудочната слузокожа. Тој може да се појави одеднаш (акутен гастритис), траејќи еден до три дена,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"