Дома Тагови фрижидер

Таг: фрижидер

Еднаш седмично ставам од ова во фрижидерот: Нема потреба да го...

Вистинските совети се секогаш оние најдобрите. Нема ништо полошо од тоа кога ќе го отворите фрижидерот и ве преплави лоша миризба. Кога храната што сме...

Ставете активен јаглен во фрижидер и повеќе нема да морате да...

Мирисот на застојана храна, мирисот на силна храна особено на месо и месни продукти, е нешто најлошото што можете да го почувствувате кога ќе...

Совршено средство од евтини состојки кое ќе ја светне рерната и...

На сите ни е познато дека сода бикарбоната има широка употреба, а исто така и оцетот. Но, кога се соединат заедно, добиваме вистинска хемиска...

Ја ставате лубеницата во фрижидер? Не сте свесни каква грешка правите!

Неодамнешното истражување кое го спроведе Американското Министерство за Земјоделие покажува дека сите ние кои лубеницата пред консумирање ја ставаме во фрижидер – грешиме! Имено, како...

Исчистете го фрижидерот за 5 минути – ќе биде како нов

Со добра организација и со помош на неколку совети, фрижидерот за кратко време ќе ви заблеска. ​ Знаете дека фрижидерот мора да го исчистите па психички...

Рецепт на една Белграѓанка: Го правев и пиев КЕФИРОТ 30 дена...

Насекаде може да се прочита колку е кефирот здрав, па благодарение на него Тибетанците живеат повеќе од 100 години, но и дека оној од...

Познатиот руски исцелител советува – 11 златни правила за здрав и...

- Ако се двоумите дали да јадете- тогаш одлучете се да не јадете! Ако се прашувате дали да одите во WC- одете! Генадиј Петрович Малахов...