Дома Тагови еурокрем

Таг: еурокрем

ЦРНО БЕЛ КОЛАЧ ЗА 8 МИНУТИ: Без готвење и без печење,...

Всушност, овој колач за две минути е готов, толку брзо се прави. Не треба ништо да се вари, ниту да се пече, само се...

Најдобриот домашен ЕУРОКРЕМ досега – рецепт за 10 минути

Досега сме објавиле повеќе рецепти за подготвка на домашен „еурокрем“, а денешниот рецепт и нов, и се чини еден од најдобрите досега. Се подготвува...

ДОМАШЕН ЕУРОКРЕМ: „Децата ми велат дека е ист-НУТЕЛА“

Веќе некое време правам различни варијации на чоколаден-лешников намаз (замени за Нутела), но моите девојчиња постојано ми велат дека сепак им е највкусна онаа...

Домашен еурокрем без адитиви кој е поздрав од купечкиот а добивате...

Никој нема да го одбие овој фантастичен крем. Рецептот за домашна Нутела е доста едноставен, а добивате речиси 1,5 килограми од ова слатко задоволство....

Рајски десерт – ФАНТАСТИЧНА ТОРТА која не се пече, а потребни...

Торта која многу брзо се приготвува и што е уште подобро – не се пече и потребни се само 4 основни состојки. Потребни состојки: 500 г...

Мрзлива жена: сладолед торта за 15 минути

Преубава торта која ако ја чувате во фрижидер може да биде кремаста, а ако ја ставите во замрзнувач – ќе добиете сладолед торта! Потребни состојки: 500...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"