Дома Тагови домати во тегла

Таг: домати во тегла

ДВЕ НАЈЛЕСНИ ЗИМНИЦИ СО ДОМАТИ: Во секое време ќе имате салата...

За да ја подготвите оваа зимница ќе ви бидат потребни следниве состојки: 3 кг зелени домати, 2 пиперки, 2 чешниња лук, 2-3 китки магдонос,...

ВАКА СЕ ПОДГОТВУВА ДОМАТОТ ЗА ЗИМНИЦА: Има рок до 2 години,...

Ова е одличен, проверен рецепт кој го користеле нашите баби за подготвување на доматите за зимница. Има долг рок на траење, многу е вкусен...

Доматите вака ги приготвувам од октомври до јануари, и имам преку...

Вкусна зимница која ја имам преку цела година во големи количини. Бидејќи кај нас домати има во секое време можете да си ја правите...

ПЕЛАТИ ДОМАТИ ВО ТЕГЛА: Ниеден италијански сос не му е рамен...

Направете пелати домати во тегла според овој рецепт. Ќе се уверите дека ниеден италијански сос не му е рамен – оригинален рецепт за највкусниот...

Повеќе не купувам домати во зима, малкумина знаат за оваа тајна,...

Повеќе не купувам домати во зима, малкумина знаат за оваа тајна, а секоја година ги подготвувам вака. Уште од есента ги спремам, а после...

Рецепт за салата со зелени домати кои веројатно не сте ги...

Зелените домати освен што се користат како облога за уморни нозе и попуштени вени, од нив се приготвува и вногу вкусна салата. Збогатете ја...

СОВРШЕН ДОМАТ ВО ТЕГЛА: Без него не може да помине ниту...

Здраво на сите. Не знам за вас, дали подготвувате домати во тегла за зимница, ама можам да ви кажам дека оваа зимница е совршена....

Густ сос од домати за зимница – неодоливо е вкусен, се...

Сос од домати кој е толку вкусен, а толку едноставен за приготвување и не одзема многу време, за неколку минути работа и сосот е...

ДОМАТИ ВО ТЕГЛА: Ниеден италијански сос не му е рамен по...

Направете пелати домати во тегла според овој рецепт. Ќе се уверите дека ниеден италијански сос не му е рамен – оригинален рецепт за највкусниот доматен...

Суви домати во маслиново масло – вистински деликатес кој совршено одговара...

Фотографија и рецепт на Драгана Ѓорѓевич Потребни состојки: домати по избор, сол, оригано, босилек, зачини по вкус, кромид, ловоров лист, црн пипер во зрно, лути суви пиперчиња, маслиново/обично масло...