Дома Тагови динстан спанаќ

Таг: динстан спанаќ

ПАЛАЧИНКИ СО СПАНАЌ: Многу се вкусни и заситни, мене ми помогнаа...

Солените палачинки со зеленчук се многу здрави и вкусни, можат да заменат и цел оброк, па затоа се идеални за сите оние кои се...

Брза пита со спанаќ, вкусна, здрава, едноставна

Потребни состојки: 1 лажица масли 1 главица кромид средна величина, ситно сечкан 1 пакување смрзнат спанаќ (или свеж, околу 0,5 - 1 кг, измиен, кратко обарен и...

Кремаст спанаќ: рецептот го научив од мајка ми, совршен прилог за...

Потребни состојки: 1 кг спанаќ 200 мл млеко 1 јајце 1 чешне лук 1 лажица брашно 1 лажица путер или масло Постапка: Спанаќот добро измијте го и исечкајте го на тенки лентички. Обарете...