Дома Тагови дијабетес

Таг: дијабетес

Сок од смрека е природен лек за шеќерна болест: Еве како...

Природата како и секогаш има лек за секоја болест, па така и сокот од смрекинки одамна е познат како лек за шеќерна болест. Лековит сок...

Научниците во чудо! Нашле природен лек за дијабетес и срце кој...

-Против дијабетес, дебелина и болести на срцето: грозјето и портокалите јадете ги исклучиво заедно! Авторот на истражувањето, професорот Пол Торнели овие резултати ги смета за...

Популарен доктор тврди: Дијабетесот може да се излекува за 30 дена...

Колку помалку јадете, толку подолго ќе живеете, тврди овој доктор. Доктор Габриел Казенс одамна е познат по тоа што преферира сирова исхрана, но со огромна...

Топла вода со куркума наутро – неверојатна работа за организмот!

Сите ние се трудиме да консумираме здрава и корисна храна, но често не сме ни свесни колку таа може да делува врз нашиот организам...

Колач за дијабетичари: Денес двапати го правев колачот – веднаш се...

Нема да дозволиме оваа болест да не спречи во кујната и во уживањето на добар колач. Ова е многу вкусно парче торта! На мајка...

Запишан e во Библијата – напиток кој ќе ве прeпороди! Лекува...

Во Библијата се нарекува дрво на животот, а древните Египќани први го користеле во медицински цели. Оваа драгоценост во светот на флората помага при најшироката...

Коријандерот го лекува дијабетесот за 2 месеци

-Оваа билка може да помогне во лекувањето на дијабетесот и целосно да го излечи. Дознајте како по природен пат може да го намалите нивото на...

Лек за дијабетес: Манастирските жители целосно се излекуваат од оваа болест

+++ МАНАСТИРСКИ ЛЕК – ДИЈАБЕТЕС Потребни состојки: 1 килограм БАГРЕМОВ мед 100 мл јаболков оцет 100 г мелен цимет Постапка: Добро се промешува за да се добие компактност.
Болниот да зема два...

Рогачот е лек за дебело црево, дијабетес, висок холестерол, покачен шеќер,...

Рогачот е исклучително лековит и воопшто не смееме да го занемариме. СОДРЖИ: Прости шеќери 13% (фруктоза, малтоза и глукоза); сахароза 20%; скроб 35%; пектин 3%; белковини...

Направете природен аспирин кој е многу вкусен, а лекува воспаленија и...

Боровинката треба редовно да се јаде бидејќи претставува природен аспирин кој ублажува болки, ја разредува крвта и спречува воспаленија – раскажува Зоран Јеленковиќ, економист...