Дома Тагови дијабетес

Таг: дијабетес

Намалете го шеќерот во крвта без лекови: Ќе го стабилизирате нивото...

Природата има безброј начини како да се избори со оваа болест, а една од нив може да се најде меѓу бобинките, односно, нивните гранчиња. Дијабетесот...

Фадиљ од Битола: Пред 10 години имав 105 кг и дијабетес,...

-Пред 10 години имав дијабетес зошто размислував со “стомак” Ова е приказната на Фадиљ Ибишовски од Битола, како тој го изоде патот на успехот, од...

Овој човек се излекувал од дијабетес без лекови: Ги консумирал само...

Откако му дијагностицирале хипертензија и дијабетес пред неколку години, овој човек одлучил да ги одбегне вообичаените методи на лекување и да побара лек во...

Пченичниот гриз е чудотворен прав, мевлем за дијабетичари: Еве ги неговите...

Магнезиумот и влакната во гризот можат да помогнат во контролата на нивото на шеќерот во крвта, што е одлична превенција за дијабетес тип 2. Дијабетесот...

Одвојте 1 минута од вашето време и направете го овој домашен...

Кога некому ќе му се дијагностицира предијабетес, тоа значи дека постои високо ниво на шеќер на крвта, повисоко од нормалните граници, но се’ уште...

Нема веќе малтретирање, доктор пронајде лек со лути пиперки за дијабетес:...

Познато е дека дијабетесот е една од најчесите и најсериозните болести на денешницата. Оваа болест е опасна по животот, бидејќи со текот на времето започнува...

Загадувањето ќе го зголеми бројот на дијабетичари: Ако ви се случуваат...

Истражувањето покажа дека и загаденоста на воздухот придонесува за појава на воспалителни процеси во организмот, како и до намалување на производството на инсулин. Поголем ризик...

Овој рецепт го спаси мојот сопруг: шеќерот од 12 му падна...

Оваа сторија и рецептот беа објавени во хрватските медиуми. “Кога сите лекови за дијабетес не помогнаа, се свртевме кон народните лекови. Мојот сопруг има дијабетес...

Рецепт за дијабетес, холестерол,астма и чистење на бубрезите од наталожени токсини

Коментар на Благица Баба Буки Ивановска: “Рецептот е проверен и ефикасен! Во недостиг на бамји истиот принцип може да се примени со кромид...” Бамјата може да...

Го излекувал дијабетесот и ослабел дури 11 кг за 25 дена...

Последниве денови низ социјалните мрежи кружи рецептот кој го објавил поранешен пациент кој боледувал од дијабетес. Со дијабетес се стекнал поради неправилен на стил...