Дома Тагови дигестија

Таг: дигестија

Со само едно користење ги лекува бубрезите, панкреасот и црниот дроб...

Лекот кој може да ги излекува бубрезите, панкреасот и црниот дроб, е ништо помалку ни повеќе – туку еден зачин кој многу често се...

За 15 минути ќе ви проработат цревата со овие комбинации

На дигетивниот тракт секогаш му се потребни доволно растителни влакна за да може совршено да функционира. Меѓутоа, ако не ги консумирате доволно, еве неколку...

Кои се причините за испуштање гасови и кога треба да се...

Сите луѓе испуштаат гасови во просек од 10 до 20 пати дневно, без разлика на манирите и полот. Дознајте како овој проблем се случува...

Познатиот руски исцелител советува – 11 златни правила за здрав и...

- Ако се двоумите дали да јадете- тогаш одлучете се да не јадете! Ако се прашувате дали да одите во WC- одете! Генадиј Петрович Малахов...

Ова се знаци дека храната не ви се вари доволно. Не...

Ако имате лоша дигестија, веројатно досега сте го забележале тоа - некои симптоми многу лесно се препознаваат. Најчесто се јавува неконтролирана подуеност и зголемување на...