Дома Тагови џус од целер

Таг: џус од целер

Смеса со чувар куќа и целер – лекува миоми, непријатни мириси...

Смеса со чувар куќа, ореви, мед, лук и лимон – лекува м иоми, непријатни мириси и лош секрет. Рецепт за смеса со чувар куќа...

Од 6,99 падна на 4,13 – Со овој напиток ги намалив...

Целерот е едногодишно или двегодишно растение од семејството Apiaciae, кое се одгледува како зеленчук уште од античко време. Стеблото е разгрането и високо од...

Природен сок кој прави чуда во организмот: рецепт за слабеење, за...

Рецепт за намалување на шеќерот во кр-вта: Потребни состојки: 300 г корен од целер и 6 лимони. Постапка: прво, треба да го изрендате измиениот...

Целерот лекува циститис и бубрежни инфекции, а кога ќе се измеша...

Целеровиот сок е природен чистач на организмот кој изобилува со широк спектар на лековити својства. Овој зеленчук e познат природен лек кој се користел...