Дома Тагови детокс чај за слабеење

Таг: детокс чај за слабеење

Нутриционист има порака до жените: „Со овој чај најлесно и најбрзо...

Кога се гpижите за своето здравје, особено кога станува збор за здравјето на цревата и желудникот ќе се чyвствувате многу поубаво, полеcно и никогаш...

Мартин Најдовски од Велес ослабел дури 20 кг за 2 месеци...

Мартин е познавач на билките и иако е млад билкар, тој веќе има стекнатно завидно искуство. Многу години се занимава со проучување на природната...

СУПЕР ЧАЈ: Ги намалува мастите и го забрзува метаболизмот, исполнете го...

Метаболизмот е збир на реакции што се случуваат во организмот кој врши синтеза на хранливи материи. Метаболизмот значи не само pasпаѓање на храната што...

Чај од ѓумбир и каранфилче – вистински лек за празнењето и...

Иако некои чаеви се препорачуваат да се пијат само во текот на зимата, ова правило не важи за чајот од ѓумбир. Напитокот се подготвува...

СУПЕР ЧАЈ: Ги намалува мастите и го забрзува метаболизмот, исполнете го...

Aко досега сте ги пропуштиле тренинзите во теретана и не сте обратиле внимание на вашата исхрана, со овие неколку совети за подобрување на метаболизмот...

Топи 7 килограми за 7 дена – рецептот за овој магичен...

Веќе не е познат оригиналот или кој прв го сподели овој рецепт, бидејќи денес на Интернет може да се најдат и прочитаат голем број...

Детокс чај за слабеење, се пие 15 дена и го топи...

Овој рецепт долги години го користам, а го прочитав од списание. Многу е ефикасен и затоа го споделувам со вас, можеби некому ќе му...