Испробајте го овој универзален природен лек од народната медицина кој може да помогне при различни состојби како што се: подување на стомакот, болести на уринарниот тракт, бактерии во уринарен тракт, проблеми и потешкотии со опстипација, тегоби со респираторен тракт и др.

Напитокот се приготвува од само две состојки, многу здрави и моќни доколку се земаат посебно, но во комбинација го даваат ова универзално средство кое делува многу брзо и веќе за два часа започнува да се активира системот за излачување. Еве што ви е потребно:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 3-4 стебленца свеж магдонос сосе листови, 300 мл вода, 3-4 чешниња лук

ПОСТАПКА: Магдоност убаво измијте го и ситно исечкјате го. Лукот излупете го и исечкјате го, па оставете го 2-3 минути на собна температура за да се активира алицинот. Водата (најдобро филтрирана) ставете на оган да зоврие.

Штом зоврие водата пред првиот „клуч“ тргнете ја од огнот и прелијте ги магдоносот и лукот. Оставете поклопено да отстои половина час, а потоа испијте ја течноста, а омекнатиот лук и магдонос изедете ги.

Користете го секое утро во текот на седум дена и ќе почувствувате значително подобрување на општата здравствена состојба. Видеопрезентацијата погледнете ја ОВДЕ.

За повеќе рецепти од народната медицина заследете ја NMD.mk, лајкнете ја и споделете ја нашата страница. Следно прочитајте: „Лек за запек (опстипација): Во чаша млеко ставете малку јаболкова киселина: Ниедно апче нема побрзо и подобро да ви помогне“ – ОВДЕ.

Лек за запек (опстипација): Во чаша млеко ставете малку јаболкова киселина: Ниедно апче нема побрзо и подобро да ви помогне