Дома Тагови Десерт во чаша

Таг: Десерт во чаша

Земете 4 јаболка и едно пакетче бисквити, па направете го овој...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни рецепти. Колачот навистина е едноставен, лесен и брз, а што е најважно, многу е вкусен,...

Десерт во чаша: Домашен овошен јогурт со пудинг, јогурт и овошје

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Треба да го пробате, има мазен, пријатен и освежителен вкус. Потребни состојки: 1 пудинг од ванила 500 мл вода 7 лажици шеќер 500 мл јогурт овошје...

Шварцвалд пудинг: Фантастичен десерт во чаша

Ако сакате освежителен десерт, а да не поминете долго време во кујната, тогаш ова е совршен избор за вас. Потребни состојки: 1 пудинг од чоколадо 1 литар...

Сега се модерни десертите во чаша: Пробајте го овој вкусен плазма-десерт...

Комбинациите и вкусовите можете да ги менувате и секогаш ќе имате нов и уникатен десерт во чаша. Потребни состојки за чоко-плазма: 1 кесичка шлаг 150 мл млеко 200...

Десерт во чаша од три вида чоколадо – нешто преубаво и...

Фото и десерт: Ивана Драгиќ Потребни состојки за бел слој: 200 г бело чоколадо 250 мл слатка павлака 18% или 35% 250 мл полномасно млеко 10 г куахада (има...

Освежувачки десерт во чаша за 10 минути

Потребни состојки: 1 кесичка шлаг 150 мл млеко 200 г мелени бисквити 50 г шеќер во прав 50 г чоколадо За смеса од пудинг: 500 мл млеко 4 лажици шеќер 1 пудинг од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"