Дома Тагови Десерт во чаша

Таг: Десерт во чаша

ОВОЈ ДЕСЕРТ Е ЗА КОГА НЕМАТЕ ВРЕМЕ: десерт во чаша од...

Кога немате време да направите колач или торта за некоја пригода, можете да го направите овој десерт во чаша кој се подготвува за 3...

Десерт во чаша со плазма, ванила и овошје – и декоративно...

Комбинациите и вкусовите можете да ги менувате и секогаш ќе имате нов и уникатен десерт во чаша. Ако ви се јаде нешто благо, лесно,...

ПЛАЗМА ДЕСЕРТ ВО ЧАША: Лесен, вкусен, освежителен, готов за 10 минути

Комбинациите и вкусовите можете да ги менувате и секогаш ќе имате нов и уникатен десерт во чаша. Ако ви се јаде нешто благо, лесно,...

ЛЕТНА ФАНТАЗИЈА: За 5 минути е готова, фантастична замена за сладолед

Изминативе неколку дена го правев овој десерт на неколку наврати и морам да ви кажам дека е вистинска летна фантазија. Иако неколкупати го приготвив...

Ако имате млеко дома, не пропуштајте да го направите овој одличен...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти - Десерт во чаша од крем со млеко. Кога ви се јаде нешто специјално, а убаво,...

Земете 4 јаболка и едно пакетче бисквити, па направете го овој...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни рецепти. Колачот навистина е едноставен, лесен и брз, а што е најважно, многу е вкусен,...

Десерт во чаша: Домашен овошен јогурт со пудинг, јогурт и овошје

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Треба да го пробате, има мазен, пријатен и освежителен вкус. Потребни состојки: 1 пудинг од ванила 500 мл вода 7 лажици шеќер 500 мл јогурт овошје...

Шварцвалд пудинг: Фантастичен десерт во чаша

Ако сакате освежителен десерт, а да не поминете долго време во кујната, тогаш ова е совршен избор за вас. Потребни состојки: 1 пудинг од чоколадо 1 литар...

Сега се модерни десертите во чаша: Пробајте го овој вкусен плазма-десерт...

Комбинациите и вкусовите можете да ги менувате и секогаш ќе имате нов и уникатен десерт во чаша. Потребни состојки за чоко-плазма: 1 кесичка шлаг 150 мл млеко 200...

Десерт во чаша од три вида чоколадо – нешто преубаво и...

Фото и десерт: Ивана Драгиќ Потребни состојки за бел слој: 200 г бело чоколадо 250 мл слатка павлака 18% или 35% 250 мл полномасно млеко 10 г куахада (има...