Дома Тагови чварки

Таг: чварки

НАЈВКУСНИТЕ ШТРУДЛИ СО ЏИМИРИНКИ: Предјадење за славската трпеза, вкусни до бесвест

Кога бевме мали, нашите баби и мајки често подготвуваа пити кои ги полнеа со сирење, спанаќ, праз, џимиринки... Оние пити кои се филуваа со...

НУТРИЦИОНИСТ: Џимиринките и сланината се запишани во нашиот генетски код, а...

Познатата нутриционистка од Србија, Бранка Мирковиќ пред неколку дена гостуваше во една српска емисија каде говореше за здравата исхрана и какви грешки најчесто правиме...

Рецепт за најкрцкави и највкусни џимиринки (чварки)

Во продолжение можете да прочитате 4 рецепти, од 4 домаќинки и иако навидум постапката е слична, сепак имаат некои различности. На пример, некои џимиринките...

Рецепт за најкрцкавите и највкусните џимиринки (чварки) – дали и вие...

Во продолжение можете да прочитате 4 рецепти, од 4 домаќинки и иако навидум постапката е слична, сепак имаат некои различности. На пример, некои чварките...