Дома Тагови чупавци

Таг: чупавци

Омилените КОКОС ЧУПАВЦИ: Во посна верзија, уште повкусни и помирисни, како...

За сите омилениот колач овојпат го имаме во посна верзија, па и оние кои постат или од здравствени причини ги одбегнуваат јајцата, можат да...

БЕЛИ ЧУПАВЦИ: Нова верзија на омилените колачи – поради оваа глазура...

На сите ни се добро познати чупавците од чоколадо со кои често се сладиме. Ова е малку променат верзија на овој воздушест и мек...

„РОЛОВАНИ ЧУПАВЦИ“ со кокос и ореви, меки и сочни, децата едвај...

Рецепт на Ивана. Ви благодарам на сите што ги испробувате моите рецепти и ви посакувам среќни новогодишни и божиќни празници. Уживајте во рецептите кои...

„ЧУПАВЦИ“ кои се прават за 10 минути, а толку се вкусни,...

Ова се колачите кои ќе ве вратат во вашето детство. Омилени им се децата, но и на возрасните. Класичните чупавци исто така се приготвуваат...

Бели рафаело чупавци: Рецепт за малку поинаква и уште подобра верзија...

I РЕЦЕПТ - Некои нови „чупавци“... обвиткани со бело чоколадо и листчиња од бадеми. Можат да бидат достојна замена за торта кога би се...

Чајни “ЧУПАВЦИ” кои се готови за 10 минути, вкусни, меки и...

I РЕЦЕПТ - Чајни ЧУПАВЦИ готови за 10 минути, вкусни, меки и сочни. Вкусни, меки и сочни… имав заборавено на овој рецепт и случајно налетав...

Чупавци со чоколаден прелив, меки, сочни кои се топат во уста...

Кога им реков дома дека сакам да направам чупавци, сите ми рекоа дека ги сакаат оние на баба. Потребни состојки: 3 јајца (4 ако се поситни), 15...

Коцки со кокос – “Чупавци” – овој рецепт го имам 40...

Фото и рецепт: Елисавета Георгијовска Потребни состојки: 3 јајца 1 1/2 шолја шеќер (од 250 мл) 1 шолја млеко 1 шолја масло 2 1/2 шољи брашно и 1 прашок за печиво За...

Не знам дали сте ги пробале овие ЧУПАВЦИ – мене ми...

За мене ова е најдобриот рецепт за чупавци. Потребни состојки: 4 јајца 12 големи лажици шеќер 12 големи лажици масло 12 големи лажици млеко 12 големи лажици брашно 1 ванилин шеќер 1...

Спас во заден час: ЧУПАВЦИ со бело чоколадо, брза подготовка, достојни...

Некои нови чупавци обвиткани со бело чоколадо и ливчиња од бадем. Може да бидат достојна замена за торта така што ќе се наредат едно...