Дома Тагови чупавци

Таг: чупавци

Не знам дали сте ги пробале овие ЧУПАВЦИ – мене ми...

За мене ова е најдобриот рецепт за чупавци. Потребни состојки: 4 јајца 12 големи лажици шеќер 12 големи лажици масло 12 големи лажици млеко 12 големи лажици брашно 1 ванилин шеќер 1...

Спас во заден час: ЧУПАВЦИ со бело чоколадо, брза подготовка, достојни...

Некои нови чупавци обвиткани со бело чоколадо и ливчиња од бадем. Може да бидат достојна замена за торта така што ќе се наредат едно...

Декоративни чупавци со неодолив вкус

Потребни состојки: 4 јајца 200 г шеќер 60 мл масло 60 мл вода 215 г брашно 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво За натопување: 250 мл млеко 4 лажици какао 100 г шеќер Кокос за...

Чајни чупавци, превкусни и пребрзо се прават – за 10 минути,...

Ги имав заборавено колку се меки, сочни, па ги направив пред малку, превкусни се. Потребни состојки: 500 мл млеко 5 лажици густин 10 лажици шеќер 1 ванилин шеќер 150 г...

МЕСЕЧИНКИ: брзи чупавци се прават за 15 минути

Потребни состојки: 500 г јафа кекси (ресана, по избор) За крем: 400 мл млеко 2 жолчки 6 лажици шеќер 2 пудинг од ванила 150 г путер/маргарин И уште: 100 г кокос Постапка: Во 100 мл...

Најсочните колачи со кокос познати како ЧУПАВЦИ – никогаш подобри и...

Потребни состојки: 3 јајца (поголеми) 1,5 чаша (од јогурт) шеќер 1 ванилин шеќер ½ чаша масло 2 чаши брашно ½ прашок за печиво 1 чаша јогурт (од 200 мл) За натопување: 200 г...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"