Дома Тагови чоколадо

Таг: чоколадо

ЕВЕ ЗОШТО НИ СЕ ЈАДЕ ЧОКОЛАДО КОГА СМЕ ЛУТИ ИЛИ ПОД...

Истражувањата покажуваат дека во моментите на стрес ни се јаде чоколадо или друг благ десерт кога во телото се активира примарниот одговор „бори се...

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ ОД 3 СОСТОЈКИ: Брзи и многу вкусни

Чоколадните коцки се едни од омилените десерти кои се јадат во еден залак. Овојпат за вас подготвивме неколку предлози, од кој првиот колач се...

НАПРАВЕТЕ ДОМАШНО ЧОКОЛАДО ЗА МЕРАК: Може да го јадат и оние...

Домашното чоколадо е многу поздраво од купечкото, а еднакво е вкусно, па доколку го направите со мерак, е тогаш е вистинско задоволство. Ќе ви...

НУТРИЦИОНИСТИТЕ ПРЕПОРАЧУВААТ ЧОКОЛАДО ОД МНОГУ ПРИЧИНИ: содржи многу антиоксиданти, освен во...

Дали некогаш се чyвствувате винoвни кога јадете чоколадо? Навистина нема причина за тоа, а во продолжение ќе видите зошто. Древните Маи сметале дека чоколадoто...

Камилица и црно вино за затегнато лице: Содржат моќна состојка за...

Флавоноидите се антиоксиданси кои се познати по своето антивоспалително и подмладувачко дејство. Ако сте биле во потрага по природен начин за зајакнување на имунитетот,...

Дефинитивно ова е еден од најубавите колачи

Потребни состојки: 5 јајца 8 лажици шеќер 8 лажици масло 8 лажици брашно 3 лажици какао 1 прашок за печиво За фил 1: 800 мл млеко 15 лажици шеќер 8 лажици густин, полни до...

Посни и здрави колачи, од евтини 3 состојки, брзо и без...

Здрави, брзи, посни, едноставни и евтини колачи кои се приготвуваат за многу кратко време. Може да се послужат за секаква пригода. Потребни ви се само...

ЧОКОЛАДЕН ДЕСЕРТ ЗА 10 МИНУТИ – успева секојпат!

Малкумина можат да одолеат на ваков убаво сервиран десерт во чаша, поубав од слаткарница. Пробајте го овој рецепт за домашно, чоколадно парфе. Потребни состојки: 5 јајца 200 г...

Обланди со крем банани – најубавиот рецепт досега напишан за обланди!

Потребни состојки: 2 листа обланди 8 крем бананчиња За фил: 500 г шеќер 200 мл вода 250 г маргарин 100 г чоколадо 250 г мелени бисквити 250 г мелени ореви Постапка: 1.Во шерпа ставете вода...

Домашно ТОБЛЕРОНЕ со кока кола, за 15 минути е готово

Тоблероне е вкусот кој буди слатки и вкусни емоции. Ви нудиме евтина варијанта на овој десерт, за сите сетила и генерации. Потребни состојки: 150 г путер/маргарин 200...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"