Дома Тагови чистење

Таг: чистење

ПОДОБРА ОД ОЦЕТОТ И СОДА БИКАРБОНАТА: Оваа намирница нема што не...

Има благ и пријатен мирис во кој ќе уживате по чистењето, за разлика од xемикалиите кои се достапни во сите продавници. Ако ви здосади упорното...

РЕШЕНИЕ ЗА ПОЖОЛТЕНО ПВЦ: Со помош на две состојки ќе го...

Чистењето со правосмукалка, бришењето прашина, прозорците и сите други работи што се насобрале, понекогаш одзема многу време, но и трпение и енергија. Притоа, колку и...

ГО НАПРАВИВ ОВОЈ ДОМАШЕН СПРЕЈ ЗА ЧИСТЕЊЕ РЕРНИ: „Никогаш повеќе нема...

„Никoгаш повеќе во животот нема да кyпам никакво сpедство за чистење, ви се кoлнaм!“, со овие зборови една домаќинка ги воодyшеви сите свои пријатели,...

ТРИК ЗА ЧИСТЕЊЕ НА БИГОРОТ Се шири како зараза: Инфлуенсерка откри...

Пробајте го овој трик, ќе бидете изненадени! Бањата и кујната се местата каде што поминуваме најголем дел од времето во домот, па затоа е неопходно...

0ДЛИЧЕН ТРИК ЗА ЧИСТЕЊЕ НА РЕРНАТА БЕЗ РИБАЊЕ: Цел свет е...

По правило рерната треба да се чисти после секоја употреба за да не се соzдаваат тврдокорни дамки кои е тешко да се исчистат. Но,...

Подобар начин за чистење на бањата од овој, сигурно не сте...

Ова е најдобриот трик за чистење бања за кој некогаш сте слушнале: Една состојка која ја имаме сите дома во кујната може да отстрани...

Не ги фрлајте старите тави, брзо и лесно исчистете ги од...

Ви претставуваме трик кој штеди пари и време, а ги воодушеви сите домаќинки ширум светот. Ова е наједноствниот начин за чистење со помош на...

Вака ќе ги извадите белите дамки од чаша врз масата и...

На дрвените маси честопати може да се појават тркалезни, бели траги од чашите кои претходно стоеле тука, а некогаш е многу проблематично за нивно...

ЛЕСЕН НАЧИН ЗА ЧИСТЕЊЕ НА РЕРНАТА БЕЗ РИБАЊЕ: Само исечете најлонски...

Овој метод треба да се применува на особено нечисти рерни кои подолго време не биле чистени и на кои има закоравени саѓи и масни...

Старите домаќинки го освежуваат домот по ова правило: од таван кон...

Пролетта е време за средување на просторот за живеење или канцеларијата. Не треба да го менувате целиот мебел за да внесете целосно нов и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"