Пробајте го овој трик, ќе бидете изненадени!

Бањата и кујната се местата каде што поминуваме најголем дел од времето во домот, па затоа е неопходно редовно чистење на славините.

На нив брзо се формираат темни дамки и талог од бигор, а секоја жена знае дека чистењето бигор не е лесно.

Токму затоа на социјалните мрежи со денови кружат видеа за тоа како да се исчисти бигорот, што никогаш не било полесно, а тоа – со хартија за печење.

Мила, позната српска инфлуенсерка, се обиде да се увери во автентичноста на овие снимки, па и самата се изненади.

Восочната хартија, попозната како хартија за печење, има мазна текстура што може да помогне да се отстранат дамките од вода, а кои не успеваме да ги исчистиме, а пак восокот ќе помогне да се одбиваат од славината некое време.

Овој трик не бара никакви дополнителни хемикалии, па дури ни вода, само парче хартија за печење, изгужвана меѓу раце.

Уверете се и самите! Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. Еве за што сè можете да ја искористите хартијата за печење, никогаш не би ви текнало дека може да биде од огромна помош – ОВДЕ.