Дома Тагови чистење на домот

Таг: чистење на домот

Загорените тенџериња најубаво се чистат со пена за бричење, како ли...

Пената за бричење може да стане есенцијална состојка во кујната или во средствата за чистење. А дури и некои површини во домот полесно се...

Домашно направено средство кое ги чисти сите површини во домот од...

Дезинфекцијата во домот, особено во овој период кога вирусот и грипот најбрзо се шират, е најважна за зачувување на нашето здравје и на нашите...

ФЕНГ ШУИ: Исчистете ја куќата со сол на овој начин за...

Според Фенг шуи филозофијата, овој метод на чистење на домот му овозможува добра и позитивна енергија која ќе им донесе здравје и напредок на...

Ако ви се изгребал кожниот мебел – не грижете се, една...

Секое оштетување на кожата многу лесно се забележува, па поради тоа изгледа доста грдо. Кожниот мебел не е нешто што можете често да си...

Денес е рамноденица: Направете пролетно чистење на телото и домот за...

Рамноденицата е астрономски настан кога Сонцето се наоѓа директно над земјиниот екватор, предизвикувајќи денот и ноќта да бидат со приближно еднакво траење. Нашата планета има...

Благослов во куќата: исчистете ја од негативна енергија

Според Фeнг шуи, кората од портокалот може да послужи за чистење на домот од негативна енергија и на тој начин да се поврати хармонијата...