Дома Тагови чај

Таг: чај

Шипката НЕ ГО ГУБИ ВИТАМИНОТ Ц при варење! Помага при настинки...

Освен што го снабдува организмот со корисни материи, чајот од шипка создава чувство на ситост и го помага излачувањето на штетните материи. Напитокот од...

Смеси на билки и чаеви против Гастритис

Алое: Сокот од алое да се зема по 1-2 лажици на 50 мл вода, 2-3 пати на ден, 20-30 минути пред оброкот. Лекувањето трае...

Чај од детелина помага при мултиплекс склероза

Земете три лажици цветови или семе од детелина (кои можат да се соберат во есен и да се исушат). ​ Прелијте со една чаша зовриена вода. ​ Нека...

Лек за СПУШТЕН СТОМАК – наутро се јавува болка кон срцето...

Спуштањето на стомакот може да биде вродено или како резултат на општото спуштање на стомачните органи, црниот дроб, панкреасот, бубрезите... Причини се неправилниот живот, претерана тешка физичка работа...

Природен лек против реума

Мешавина од маслиново масло и лист од орев може да биде корисен мелем кој ќе ви ги ублажи ревматските тегоби. ​ Болките предизвикани од реума можат...