Дома Тагови чај

Таг: чај

Поеднаставно од ова не може: намалете го ризикот од деменција за...

И покрај неверојатните достигнувања на модерната медицина, причината и некој сигурен лек за деменција се уште не е откриен. Затоа најголемиот фокус е свртен...

Лекува се’ од глава до пети: ова е најдобриот народен лек...

Тегавецот е една од најсестраните и најдостапните лековити билки. Женскиот тегавец-Plantago major и машкиот тегавец Plantago lanceolata имаат речиси исто лековито дејство кое е...

3 напитоци за регулирање на хормоните кои жените треба да ги...

Кога размислувате за хормонско здравје, што прво ви паѓа на ум? Таблети? Не би требало, бидејќи постојат ефиксни природни средства. Темата за урамнотежено хормонско здравје...

Чудесен чај од орев: Против потење на нозе, прочистување на крвта,...

Чај од ореви се употребува за прочистување на крвта, отстранување на дигестивни пречки, при отсуство на апетит... Чај од оревовиот лист се додава во вода...

Рамен стомак за само 1 ноќ – еве што треба да...

Освен што ќе имате рамен стомак само за 24 часа, овој режим ќе ве прочисти од сите токсини. Ако наскоро имате некаква забава, социјален настан...

Како да отстраните дамки од кафе, крв, вино, чоколадо, масни дамки…

За разни дамки од храна подгответе универзално средство на база на оцет. За тоа ќе ви биде потребно четврт литар топла вода во која...

Воспаление на непцата – како да ги излечите дома

Најчеста причина за болест на непцата е гингивитисот, како и недоволната орална хигиена и пушењето. Поретко, причина можат да бидат и недостаток на некои витамини...

МАЖИ: Еве што треба да направите за да не завршите брзо…

Најголемиот проблем за самодовербата на еден маж е неможноста да го одржи оргазмот и да достави максимално задоволство на жената. Според официјалните податоци на овој...

Бидете ФИТ за најлудата ноќ – лесна еднодневна диета со која...

Доколку боледувате од некоја хронична болест, пред почетокот на оваа диета советувајте се со вашиот лекар. ​ Килограмите ќе летаат со секоја голтка! ​ Ако сте меѓу оние...

Непријатниот мирис од стапалата и обувките е голем проблем летно време,...

Луѓето кои работат од 8 до 10 часови во текот на денот во исти обувки се соочуваат со овој проблем, кој во суштина е...