Природен напиток против отечени нозе (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Потребни состојки:

  • 1 чаша зовриена вода
  • 1 лажичка сечкан магдонос

Постапка:

Магдоносот прелијте го со врела вода и оставете да отстои 5 минути, но не повеќе од тоа и веднаш процедете го и пијте.

Претходна статијаНапиток против киселини во желудник (ВИДЕО РЕЦЕПТ) – може да си го чувате во фрижидер
Следна статијаЛЕЖИБАБА пита – ВИДЕО рецепт