Дома Тагови чај од овес

Таг: чај од овес

Оваа тревка ги „брише“ болестите, а најмногу помага за намалување на...

Чајот од овес се користи за ублажување на многу болести и симптоми, но многумина имаат заборавено на оваа билка. Само мал број луѓе знаат...

СПОРЕД ХИПОКРАТ СЕ СМЕТА ЗА ИНФУЗИЈА: Напиток кој го зајакнува организмот...

Овесот отсекогаш се користел во традиционалната медицина како лек. Еликсирот од овес се користи како лек за несоница, ментална исцрпеност, физички замор. Бањите од...

Исфрлете ја слузта од белите дробови и веднаш подобрете го имунитетот

Белите дробови се еден од најважните оpгани во телото, бидејќи се задолжени за правилна инxалација и снабдување со кислород, како и исфрлање на јаглеродниот...

ВИСТИНСКО ЧУДО ОД ПРИРОДАТА: Нема подобар природен лек за намалување на...

Милан јадел овесна каша и имал регулирана исхрана, па се пофали дека таа му помогнала да намали 45 килограми, а еве што друго правел. Милан...

Детето ми стана антибиотски резистентно, а после овој чај што ми...

Сезоната на вируси и настинки е најактуелна во пролетниот и зимскиот период, а сите оние кои имаат деца, во овој период од годината не...

Лек кој ги испира сите болести од организмот – после овој...

Овесот е житна култура која е многу богата со разни витамини, како Б и Е. Исто така, содржи минерали како магнезиум, калиум, магнезиум, фосфор,...

Доколку ве мачат подуеност и гасови, лесно ќе се ослободите од...

Синдромот на нервозни црева или иритабилен колон претставува функционално нарушување на нормалната перисталтика кое се карактеризира со силно чувство на непријатност, абдоминални болки и...

Чај од овес: Вистинко природно чудо за спуштање на високиот притисок...

Оваа житарица е поќекратно корисна за луѓето. Претставува природно богатство на бројни важни соединенија: протеини, калциум, магнезиум, натриум, силициум, железо, манган, цинк, бакар, биотин,...

Инфузија на животот: лекува бели дробови, го јакне организмот и го...

Овесот отсекогаш се користел во традиционалната медицина. Еликсирите од овес се користат како стимуланс за несоница, ментална исцрпеност и физички замор. Бањите од овесни каша...