Дома Тагови чај од глуварче

Таг: чај од глуварче

Кога ќе станете од спиење прво направете го ОВА: Д-р Матиќ...

Проф. д-р Матиќ честопати советува за правилната исхрана и здравиот начин на живеење, па во едно од своите гостувања во Утринската емисија со водителката...

ДОАЃА ВРЕМЕТО НА ГЛУВАРЧЕТО: Златни рецепти со глуварче за помош при...

Во народната медицина, глуварчето како лек се користи за секакви болести. Билкарите препорачуваат негова употреба кај болести како што се атеросклероза, воспалителни процеси во...

Го излекувал ракот двапати, а сега е здрав како дрен, Божо...

Природните лекови секогаш треба да се комбинираат заедно со конвенционалната медицина, а некогаш делуваат дури и подобро од очекуваното. Покрај другото, потребна е позитивна...

Пробајте чај од глуварче и процветајте оваа пролет: ќе го реши...

Глуварчето (Taraxacum officinale) има корисен ефект врз лекувањето на болести на бубрезите, жолчното кесе, панкреасот, желудникот, цревата и кр-вта. Се смета за еден од...

Дијамант на природната медицина: чајот од глуварче го јакне имунитетот, го...

Глуварчето е омилено полско цвеќе, неговите весели жолти цветови се предвесник на сончевите денови. Цветовите, а подоцна семето на глувачето се неизоставен дел од...

Лична приказна: Хлорофилот и мојот инает ме спасија од рак во...

Владан Весковиќ од Врњачка Бања успеа да го победи ракот на хранопроводникот и тоа во четвртата фаза. “Нема да ми верувате, ама инаетот ми помогна”,...

ГЛУВАРЧЕ: мед, сируп, чај, еликсир: за кашлица, слабеење, за црн дроб,...

МЕД ОД ГЛУВАРЧЕ Од цветовите од глуварче се прави исклучително вкусен и лековит мед: отворени цветовите и свртени кон горе, се редат во тегла да...

Симптоми и лекување на замастен црн дроб

Зголемен крвен притисок, подуеност, замор или покачен холестерол се само некои показатели кои ни говорат две работи: дека дошло до преоптеретување на црниот дроб...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"