Дома Тагови чај од анасон

Таг: чај од анасон

Утре кога ќе станете, измијте си го лицето со овој чај...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

Овој напиток го нарекуваат инфузија на животот: Го крепи телото после...

Мајчината душица не е само зачин. Оваа сестрана билка е полна со здрави витамини. Првенствено изобилува со витамин Ц, а исто така е одличен...

Утре измијте си го лицето со овој чај – брчките, дамките...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

Маслото од оваа билка може да ве спаси од проблемите со...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите со гасови во стомакот: Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare. Маслото од коморач...

Смеса злато вредна – Со овој рецепт ќе го елимирате дебелиот...

Нема сомнеж дека сите го мразат големиот, тркалезен и подуен стомак. Ако сте го имале овој проблем, знаете дека создава чувство на неугодност, а...

Мака мачите со подуен стомак и гасови? Лекот е многу евтин...

Гасовите и подуеноста ве мачат уште рано наутро? Грицкајте го ова евтино семе и ослободете се од подуениот стомак. Едноставен совет за спречување на гасови...

Гасовите и подуеноста ве мачат уште рано наутро? Грицкајте го ова...

Едноставен совет за спречување на гасови во цревата и подуеност на стомакот! Подуеноста на стомакот ги измачува голем број на луѓе, барем во некој период...

Утре измијте си го лицето со овој чај – брчките, дамките...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...