Утре измијте си го лицето со овој чај – брчките, дамките и малите лузни ќе исчезнат

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите трауми физички и психички остануваат запишани на нашето лице.

За среќа, случајно е откриено дејството на еден чај кој вообичаено се користи за стомачни проблеми, а има и други намени во кујната.

По сосем случајна грешка, една жена го искористила чајот за да го измие своето лице, а потоа била изненадена од позитивните ефекти на истиот. Го споделина на социјалните мрежи и оттогаш сите што што го пробале се задоволни и продолжуваат да го споделуваат.

Имено, овој зачин ја намалува видливоста на избраздените линии и брчки и привремено го паузира процесот на стареење. Во поголемиот број случаи успева да ги избрише брчките за помалку од една седмица.

Станува збор за феноменалниот анасон, а рецептот многу едноставно се приготвува.

Потребни состојки:

1 шолја вода
1 грст семе од анасон
1 помало тенџере

Постапка:

Ставете ја да зоврие водата која е најдобро да биде дестилирана или филтрирана. Потоа ставете го семето од анансон, поклопете и тргнете го тенџерето на страна. Оставете го да излади.

Процедете го чајот и складирајте го во соодветно стаклено шишенце или друг соодветен сад.

Употреба:

Измијте го лицето вообичаено кога ќе станете од спиење. Потоа натопете памук со чајот и убаво, неколку пати втријте го во лицето со тапкање. Особено внимание обратете кај брчките и темните дамки.

Почекајте убаво да се впие и исуши, па дури потоа нанесете од хранливиот крем или маслото кое вообичаено си го користите за нега и исхрана на кожата.

Чајот од анасон ви требало да ви помогне да се ослободите од брчките на лицето, како што им помогнал и на голем број други луѓе. Ова е наједноставниот и најевтиниот начин за ослободување од брчките на сосем природен начин.

Претходна статијаПо неуспешното лекување на клиниките, нашол лек во шумата и напишал книга за своето чудесно излекување
Следна статијаПознат психотерапевт советува: Не си ја трошете енергијата на оние на кои не им е гајле за вас