Дома Тагови бубрег

Таг: бубрег

За 10 дена исфрлете го сиот песок и камчиња од бубрезите...

Просото е достапно, едноставно и навистина чудесно средство за лекување на бубрези. Многумина тврдат дека просото им помогнало да заборават на проблемите со бубрезите....

Рецептот на чичко Стојан: Како го исфрлив каменот од бубрег за...

Моето име е Стојан. Мојот другар Зоран, ми се пожали дека има проблем со камен во бубрег и решив да му помогнам и да...

Лек кој ме спаси од сигурна смрт! Останав без еден бубрег...

Радослав од Трбовље пишува дека бил на смртна постела поради хронично пореметување на циркулацијата. “Имав огромни проблеми со слабата циркулација, со отоци на нозете, со...

Еден од најдобрите рецепти за ТОПЕЊЕ на камен во бубрег

Бубрезите се витални органи и многу е важно да ги сочуваме здрави. Бидејќи нивната работа е чистење на телото од токсини и вишокот на...

Рецептите на Отец Гаврил за многу болести

Бидејќи отец Гаврил пораснал во време кога лекарите биле реткост, а медицината се’ уште неразвиена, тој од својата мајка и баба научил, па и...

Лек за топење на камења во бубрезите и жолчката

Еден заеднички проблем во нашите краеви претставува песокот или каменот во бубрезите или жолчката. Проблемот најчесто е предизвикан од вода и храна. Во обид да...