Радослав од Трбовље пишува дека бил на смртна постела поради хронично пореметување на циркулацијата.

“Имав огромни проблеми со слабата циркулација, со отоци на нозете, со слабо срце… па секој ден за мене беше ризик од мозочен удар.

Вените ми беа во длабока венска инсуфициенција и беа воспалени, па никако не можев да заспијам од болки.

Тогаш дознав за еден чај кој на прва помисла ми беше смешно и неверојатно дека би можел да ми помогне, но знаев дека немам што да изгубам и започнав да го користам.

За само пет месеци бев како момче, а чајот го правев од винова лоза.”

Според истражувањето спроведено во 2010 година, на Одделението за дерматологија при Универзитетот во Феибург, билните екстракти од винова лоза го намалуваат едемот кај пациенти со хронична венска инсуфициенција.

Тоа е состојба која се карактеризира со проблем при повратокот на крвта од нозете назад кон срцето. Кога крвта тешко се враќа во срцето, нозете може да отечат, што предизвикува едем.

Милорад од Орашје пишува:

Ми беше опериран малиген тумор на срцевината од бубрегот, па така останав без еден бубрег, а другиот работеше само 40%, со константна крв во урината, што гледам дека не е реткост меѓу луѓето и читателите на интернет.

Докторите ми рекоа дека морам да започнам со дијализа за да ги исфрлам токсичните материи од организмот кои преостануваа, бидејќи мојот бубрег не можеше тоа да го направи.

Ова требаше да трае додека да се подобри состојбата, а ако не се подобреше, тогаш ќе ме ставеа на листата за трансплантација, а тоа значеше и моја смрт.

Слушнав приказна за некое дрво кое било најдобро за слабост на бубрези, уринарни канали, крв… па истото го пронајдов и тоа многу евтино (1 евро) за ќесичка исечкани гранчиња.

Треба да бидат од полно, квалитетно дрво, исечени од здраво дрво, полно со сок, така што гранчињата да го задржат тој сок и кога ќе се исушат можете да добиете квалитетно црвенкасто-црно обоен чај, кој е толку силен што ги фарба садовите во кои се вари, но го опоравува организмот за неколку денови.

Чајот се прави од дрвото Обична смрадлика, (Рујевина, Cotinus coggygria).

Ставете парче дрво од 3-4 см или компактно или исечкано, во еден литар ладна вода, да проврие околу 20 минути, па оставете да преноќи.

Следниот ден пијте трипати дневно по една голема шолја, иако може да пиете и почесто, во зависност од тоа што сакате да постигнете. Пред употреба можете да го загреете чајот.

Ќе видите дека ова е вистинскиот чај. Понекогаш нештото е толку евтино и блиску, а ние не го забележуваме во морето од лаги.

Нема да се покаете бидејќи не може да одмогне. Мојот бубрег работи нормално, а докторите не можеа да веруваат дека се ослободив од хематуријата и дека не мора да одам на трансплантација, а чајот го пијам секој ден и понатаму.

Задолжително споделете ја информацијата, можеби на некого ќе му го спасите животот!

Погледнете го видеото: