Дома Тагови брзи чоколадни коцки

Таг: брзи чоколадни коцки

НАЈУБАВИТЕ СЛАВСКИ КОЛАЧИ: Ги направив минатата година и сега ги планирам...

Нема да згрешите ако ги направите овие вкусни коцки. Смесата е многу едноставна, се прави за помалку од 5 минути. Тоа е базата на...

ЛАМИНГТОНОВИ КОЦКИ: Стопати се подобри од чупавците, секој залак е празник...

Емисиите за готвење што ги следам често се тематски. Пред некој ден имаше тема - „кокос“, а готвачката ги направи овие коцки кои посебно...

БЕШЕ СРЕЌНО ВРЕМЕ КОГА МАЈКА МИ ГО ПОДГОТВУВАШЕ ОВОЈ КОЛАЧ: Секој...

Овој колач ѝ беше омилен на мајка ми, а уште додека бевме деца, таа често знаеше да го направи и да не послужи со...

ЛАПНИ-ГОЛТНИ КОЛАЧ: ќе заштедите и време и пари со овој колач...

Ваков убав колач немав јадено долго време, сè додека не го пронајдов овој рецепт кој се подготвува за 5 минути, а се пече после...

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ СО ОРЕВИ: Десерт кој се подготвува за 5 минути,...

Овој десерт е многу поедноставна и побрза варијанта на бајадерата, а има одличен вкус. Штом еднаш ги пробате овие чоколадни коцки, веднаш ќе ви...

Неодоливо сочни чоко-коцки – Колач кој нема да ве остави рамнодушни...

Фотографија и рецепт на Александра од Брзи Колачи. Неверојатно вкусни и сочни колачи, кои буквално се топат во уста. За сите сладокусци на чоколадните колачи...

Чоколадни коцки без јајца: кога ќе сфатите дека ви идат гости...

Потребни состојки: 200 г брашно 2 лажички сода бикарбона 4 лажици какао 4 лажици мелени ореви или лешници 250 мл течен јогурт 100 мл масло 8 лажици шеќер 4 полни лажици џем За...