Дома Тагови брза пудинг торта

Таг: брза пудинг торта

Ако сте по благото како мене, оваа торта е за вас:...

Oваа мини торта е за еден човек, што би рекла јас како што сум многу по благото. Па, си ја правам само за мене...

Сите ќе мислат дека сте врвна домаќинка: ЧОКО КЕКС ТОРТА готова...

Рецепт и видео презентација на „Домашни рецепти” (Homemade recipes) – Чоко кекс торта. Колачот се прави навистина многу брзо со превкусен чоколаден крем кој...

ПУДИНГ КОЛАЧ со какао кори и ореви, а помеѓу фил со...

Пудинг колач со какао кори и ореви, а помеѓу два фила со биксвити. Ова е превкусен пудинг колач со какао кори и ореви, а...

Лажна МИЛКА ТОРТА или ПУДИНГ торта – комбинација од бисквити и...

Многу лесна, кремаста торта. Потребни состојки: 200 г бисквити 70 г црно чоколадо 50 г шеќер во прав 100 г путер или маргарин на собна температура 2-3 лажици ладно млеко За...

Готово е за 15 минути: Врвни чоколадни коцки со банана без...

За вистинско летно освежување. Потребни состојки за подлога: 200 г мелени бисквити 150 г растопен путер За црн фил: 750 мл млеко 70 г густин (околу 3 полни лажици) 7 полни...