Дома Тагови брза пита за вечера

Таг: брза пита за вечера

КАСЕРОЛ ПИТА – Маж ми го обожава ова јадење, измешајте сѐ...

Комбинацијата од сирење, јајца и зеленчук е совршена за едноставен и вкусен ручек за целото семејство. Ова јадење се прави од намирници што повеќето...

ПИТА СО ЗЕЛЕНЧУК И КАШКАВАЛ, ПРЕЛИЕНА СО СМЕСА ОД ЈАЈЦА: Целата...

Повкусна пита одамна немам јадено. Оваа пита се прави многу лесно, со тоа што се состои од две смеси. Првата смеса е тенко и...

МЕРАКЛИСКА ПИТА: Секогаш ме отсрамува пред гостите, со готови кори и...

Многу брза и лесна подготовка. Она што е најважно во целиот рецепт е да пронајдете убави и квалитетни кори, зошто некогаш ми се случувало...

ОВА ЈАДЕЊЕ Е МНОГУ ВКУСНО: пита со кисели пиперки од туршија...

Оваа пита е толку многу вкусна што почесто ќе ја правам. Филот може да се прави на најразличен начин, но мене оваа со кисели...

Ова често ќе го правите: брза пита со спанаќ и сирење...

Вкусна пита од спанаќ и сирење. Оваа пита е вистинско есенско јадење идеално како лесен ручек или вечера. Може да ја правите 1 час...

БРЗА ПИТА: Со сирење и компир, за вечера или појадок, готова...

Рецепт и видео презентација на Тања од My Kitchen Tanja – Пита со сирење готова додека да трепнеш. Питата без кори, со сирење и...

Брза излеана пита со тиквички, едноставна, а многу вкусна, одлична за...

Рецепт со видео прилог на Том Филос. Рецептот е одличен, без грешка! Искористете ја сезоната на тиквичките и пригответе брз, а здрав и вкусен оброк...

Лесна и вкусна вечера и кога ќе излади: за фил ви...

Многу вкусно и брзо јадење, некогаш го приготвуваме и за ручек. Потребни состојки: 250 г остро брашно 120 г путер/маргарин 2 јајца 1 прстофат сол 1,5 лажичка прашок за печиво за...