Дома Тагови брза пита за 20 минути

Таг: брза пита за 20 минути

КАСЕРОЛ ПИТА – Маж ми го обожава ова јадење, измешајте сѐ...

Комбинацијата од сирење, јајца и зеленчук е совршена за едноставен и вкусен ручек за целото семејство. Ова јадење се прави од намирници што повеќето...

ПЧЕНКАРНА ПИТА – Една од најубавите, вкусот се должи на една...

Moже да ја направите за појадок или вечера и да ја послужите со чаша јогурт. Вкусот на оваа пита е неодолив, а се должи...

ЦЕЛА ЗИМА ЈА ПОМИНАВ СО ОВАА ПИТА: Многу вкусна и голема,...

Питите се омиленото јадење кај нас дома и во секоја прилика кога сум слободна замесувам и им правам на домашните. Бидејќи сме големо семејство,...

ПИТА СО ЗЕЛЕНЧУК И КАШКАВАЛ, ПРЕЛИЕНА СО СМЕСА ОД ЈАЈЦА: Целата...

Повкусна пита одамна немам јадено. Оваа пита се прави многу лесно, со тоа што се состои од две смеси. Првата смеса е тенко и...

ЕВТИН РУЧЕК ОД 4 СОСТОЈКИ: Лесно, здраво и примамливо јадење за...

Денес ќе ви покажам како да направите многу едноставен и вкусен рецепт за појадок, ручек или вечера. Брз и евтин рецепт со едноставни состојки....