Дома Тагови брза гибаница

Таг: брза гибаница

ГИБАНИЦА ОД 3 СОСТОЈКИ: Готова е за час, натопи, исцеди и...

Гибаницата е една од омилените пити, која секогаш ќе ве наврати во детството и со мирис, и со вкус. Се прави многу брзо и...

ПУТЕР ГИБАНИЦА: Се топи во уста, толку многу е добра што...

Идеална е за појадок или вечера, а може да се послужи и за ручек со чаша јогурт или кисело млеко. Однадвот има тенка, крцкава...

Најдобриот рецепт за гибаница – полна со сочен фил

Нема ништо подобро од врела пита тукушто извадена од фурна од кој се шири неодолив привлечен мирис. Таква е и оваа лесна, едноставна гибаница....

БРЗ РУЧЕК ОД 3 СОСТОЈКИ: Не само што е евтин и...

Доколку немате многу време, а сакате да приготвите нешто вкусно, притоа брзо и едноставно, тогаш оваа гибаница од само три состојки е одлично јадење...

Брза, вкусна и неодолива пита со јогурт, готова за 15 минути

I РЕЦЕПТ и видео презентација на Маца од Лесни Оброци. Ова е една од питите која веднаш се разграбува. Брзо се приготвува и многу...

Брза пита со сирење и готови кори – за 5 минути...

Рецепт и видео презентација на Том Филос. Речиси и да нема човек кој не ја сака добрата и вкусна гибаница. Пробајте го овој рецепт на...

Експресно брза гибаница, многу е вкусна и лесна

Рецептот го добив од свекрвата на сестра ми, често го правам поради вкусот и брзата подготовка. Потребни состојки: 500 г готови кори, 350 – 500 г...

Најбрзата гужвана пита со јајца и урда – 10 минути подготовка...

Рецептот за оваа вкусна, едноставна гужвана пита ни го претстави нашата драга членка, почитуваната габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. Рецептот навистина е многу...

Најдобрата гибаница која најлесно се прави – нема шанси да не...

Ова е навистина најлесниот рецепт. Потребни состојки: 500 г готови кори, 500 г ситно сирење, 3-5 јајца, 1 шолја од 200 мл јогурт, 1 шолја кисела вода (или обична вода...

Гибаница од готови кори со сирење, јогурт и јајца: вкусна, не...

Редена гибаница од готови кори, прелиена со јајца и јогурт. Толку сочна и вкусна што не може да се опише, мора да ја пробате! Потребни...