Дома Тагови брза диета

Таг: брза диета

ДИЕТА 3-3: За три дена се намалуваат 3 килограми-чистење на организмот...

Со оглед на тоа што оваа исхрана содржи помалку јаглехидрати, за време на вежбањето постои можност за намалување на мускулната маса. Затоа, после диетата...

Алма: Престанете со она „Од понеделник ќе почнам“ и започнете веднаш...

Алма Буниќ, нутриционист и сопственик на брендот Нутриформа, во едно интервју за Натурала открива зошто држењето диета не е долгорочно решение, како здраво да...

Петдневна детоксикација на организмот која ги топи килограмите како снег

Здравиот начин на исхрана е еден од основните принципи при спроведување на детоксикационен режим на исхрана. Надворешни агенси кои влијаат негативно на нашиот организам...

Постојат многу диети, но само една дава најдобри резултати

Доколку пробавте сè и не можете да ги намалите килограмите, најверојатно јадете погрешна храна. Постојат многу диети, но само една дава најдобри резултати, велат...

БРЗА ДИЕТА СО ЛУБЕНИЦА

ЛУБЕНИЦАТА Е НИСКОКАЛОРИЧНА НАМИРНИЦА, БОГАТА СО ХРАНЛИВИ СОСТОЈКИ НО ВИСОК ГИ (гликемиски индекс) Лубеницата може да помогне при намалување на килограмите, а доколку се одлучите...

Најдобрата и највкусна диета со ананас за четири дена: ефектот е...

Диетата трае 4 дена и треба да се придржувате кон пропишаниот режим на исхрана. Но, анансот можете да го јадете во неограничени количини. Пробајте! МЕНИ Појадок: За...

За само три дена ослабете четири кг – ЈОГУРТ диета

Доколку сакате за многу краток период да ги отстраните масните наслаги и да го исчистите организмот, утринскиот напиток ќе ви стане најважната состојка со...

За 30 дена облеката ќе ви биде голема. Ова е убедливо...

Доколку сте едни од многуте кои веќе долго се борат со вишокот сало, тогаш сте на вистинското место. Ова е средство кое лесно се приготвува...

Брза, осумчасовна диета – еве што треба да се јаде

Дали некогаш сте слушнале за диета од осум часа? Едноставно, дозволено ви е да јадете се’, но само во текот на осум часа дневно! На...

За три дена минус 3 кг. За 5 дена – 5...

Диетата со суви сливи спаѓа во таканаречените брзи диети и наменета е за сите кои во краток период (од 3 до 5 дена) сакаат...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"