Дома Тагови брз плазма колач

Таг: брз плазма колач

Не поминаа десет минути, а децата ме повикаа од кујна: „Мамо,...

Овој колач се мери со чаши и не може да погрешите во неговата припрема. Не треба да чекате колачот долго да се лади во...

НОВИ КОЛАЧИ ЗА 5 МИНУТИ: Толку се добри што двапати денес...

Од само неколку состојки и за многу кратко време можете да приготвите вкусни колачи во најразновиден облик. Одберете силиконски калапи и сладете се во...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 16 МИНУТИ: Нема побрза, а толку вкусна и...

Едноставен рецепт за приготвување, а потребни се само 5 состојки. За да излезе во ваква форма како од фотографијата, потребен ви е долгнавест и...

КРЕМАСТИ КОЦКИ КОИ МОРА ДА ГИ ПРОБАТЕ: Неодоливите чоко-плазма коцки

На овие чоко-плазма коцки никој не може да им најде мана, кремасти се и многу вкусни, мора да ги пробате. За првиот рецепт состојките...

ФАНТАЗИЈА ПЛАЗМА КОЛАЧ: Едноставен, а многу вкусен колач

За сите љубители на кремастите колачи кои се топат во уста, го издвоивме овој рецепт кој откако ќе го испробате ќе стане вашиот омилен....

Многу едноставен колач: Се меша и се пече, па се премачкува...

Веднаш ќе го засакате овој колач и често ќе правите поради неговата едноставност, се мери со чаши и не може да погрешите. Не мора...

Како литар млеко и грст јагоди да претворите во БОЖЕСТВЕН РАСКОШ...

Вкусен непечен десерт со јагоди и нежен крем кој се топи во уста. Многу лесно, брзо и неодоливо вкусно. Ако ви се допаѓа идејата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"