Дома Тагови брз колач со јаболка и ореви

Таг: брз колач со јаболка и ореви

Измати и излеј варијанта – Брз колач со јаболка и гриз

Овој брз, старински колач со исклучително добар вкус, можете да го приготвите со состојки кои главно ги имате дома. Наместо сечкани ореви може да...

БРЗ КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: ако сте за нешто...

Ова е рецепт “на чаша” - за повеќето намирници количината ја одредувате “мерејќи” со чаша со 200 мл. Потребни состојки: 3 јајца ½ чаша шеќер 1 чаша пченичен...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"