Дома Тагови брз и вкусен колач

Таг: брз и вкусен колач

Овој гриз колач со јаболка го мислев неколку месеци пред да...

Гриз колач со јаболка и ореви и прелив, се топи во уста. Толку сочен што се топи во уста – Гриз колач со јаболка...

КОЛАЧ 4 ЧАШИ ЗА 5 МИНУТИ: Без миксер, буквално и дете...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ од „Кујната на Валентина Машковиќ”: „Колач 4 чаши“ – старински, сочен, за 5 минути, без миксер –...

Не верував дека од толку евтини состојки може да се направи...

Ако имате дома три банани и една рака ореви, не чекајте и направете го овој превкусен колач, нема да се покаете. Сите останати состојки...

3 СОСТОЈКИ, 10 МИНУТИ ЗА ПОДГОТОВКА: Без шеќер и без рерна...

Многу едноставен и вкусен колач кој може да го јадете дури и навечер - не содржи шеќер, а има корисни белковини кои ќе ве...

Брз гриз колач со јаболка и ореви, со преливот е уште...

Гриз колач со јаболка и ореви и прелив, се топи во уста. Толку сочен што се топи во уста – Гриз колач со јаболка...

Највкусниот колач кој сум го пробала, го правев пред 20 години,...

Рецепт на Катица од just.katebake. Ова ми е еден стар рецепт, го правев пред 20 години и остана заборавен. Многу е вкусен што денес...