Дома Тагови брз и едноставен колач

Таг: брз и едноставен колач

КОЛАЧ КОЈ Е ТОЛКУ ЕДНОСТАВЕН, А СО ТОЛКУ ДОБАР ВКУС: Просто...

Рецептот го добив од една прекрасна жена со огромно срце, моја бивша наставничка и драга пријателка. Колачот е толку едноставен за подготовка, а со...

РЕЦЕПТ ЗА ТРИЛЕЧЕ БЕЗ КОНДЕНЗИРАНО МЛЕКО: Толку е сочен, буквално се...

Последниве години колачот наречен „трилече“ стана многу популарен во целиот регион, особено летниот период кога сите сакаат нешто сочно и освежително. „Трилече“ во буквален...

НАЈДОБАР ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Толку е лесен, а вкусен, што...

Ако сакате некој вкусен колач кој се приготвува за само пет минути и за кој ќе извалкате многу малку садови, а дома имате едно...

EКОНОМИЧЕН КОЛАЧ: 3емете неколку јаболка, ореви и бисквити, тоа е сѐ...

Бисквитните колачи се едни од омилените старински колачи кои нашите мајки и баби ги подготвувале уште многу одамна. Овој олеснителен рецепт не бара многу...

НАЈБРЗИ ЈАФА КОЛАЧИ – СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Едноставен и многу...

Јас како „смотана“ ги обожавам едноставните рецепти, а овој е токму таков, со многу лесна постапка, кој секој може да го направи. Наместо јафа...

МНОГУ ЛЕСЕН РЕЦЕПТ ЗА КОЛАЧ СО МАЛИНИ: Сите состојки ставете ги...

За подготовка на овој едноставен колач со малини ќе ви биде потребен само блендер или пак, користете миксер. Наместо малини може да користите боровинки,...

Рецепт од дамнина – од стара, веќе искината тетратка: Убав старински...

Рецепт на Аурора. Ова е еден старински евтин колач кој го приготвуваа нашите баби, па сигурно со неговиот вкус и мирис ќе ве врати...

СОЧНА ТОРТА СО 2 ЈАБОЛКА: Едноставна и брза, измати и испечи

Мора да го пробате овој рецепт, лесно се приготвува, можат и почетници да го направат овој колач. Потребни ви се две јаболка и неколку...

КОЛАЧ 777: Кремаст колач кој освојува на прв залак

КОЛАЧОТ 777 - ЛЕДЕНО НЕБО или колачот 7+7+7 е толку вкусен и нежен, што мора да го пробате. Вака е наречен затоа што „сè...

КОЛАЧ 4 ЧАШИ ЗА 5 МИНУТИ: Без миксер, буквално и дете...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ од „Кујната на Валентина Машковиќ”: „Колач 4 чаши“ – старински, сочен, за 5 минути, без миксер –...