Дома Тагови брз и едноставен колач

Таг: брз и едноставен колач

Толку сочен што се топи во уста: Гриз колач со јаболка...

Толку сочен што се топи во уста – Гриз колач со јаболка и ореви, прелиен со свиленкаст чоколаден прелив. Рецепт и видео прилог на...

„КРШ И ЛОМ“: Фантазија од колач со крем банани – брзо,...

Заслугите за овој рецепт и припаѓаат на мојата пријателка Тања, а колачот има малку смешно име, но, веднаш да ви кажам, колачот е сè...

ВКУСЕН И НЕОДОЛИВ КОЛАЧ КОЈ Е ОДЛИЧЕН ЗА ВИДОТ: Децата целиот...

Кога за првпат го приготвив овој колач не верував дека ќе биде толку вкусен. Првпат правев колач со зеленчук. Иако претходно имав прочитано дека...

ЕДНОСТАВЕН КОЛАЧ СО МИНЕРАЛНА ВОДА – најлесниот што сум го правела...

ЕДНОСТАВЕН КОЛАЧ СО МИНЕРАЛНА ВОДА - најлесниот што сум го правела досега. Рецепт на Рада од каналот Радине Послатице. Многу вкусен и сочен колач...

Чоколаден колач од едно јајце, толку лесно се прави што ќе...

Овој колач е толку еноставен, што за него не ви е потребна дури ниту вага. Овој рецепт за брз колач никогаш нема да ве...

Брз кремаст колач за сите пригоди, за 30 минути на трпезата,...

Рецепт на Силвана од Силванина Кујна. Ладен колач кој се топи во уста. Овој колач се подготвува за многу кратко време, а верувајте не...

БЕЛ колач со кремаста структура кој се топи во уста, готов...

Рецепт на Силвана од Силванина Кујна. Ладен небо колач кој се топи во уста. Овој колач се подготвува за многу кратко време, а верувајте...

Со оваа торта не можете да погрешите – секогаш излегува одлично…Пробајте...

Со овој колач никогаш не можете да погрешите. Можете да го приготвувате како торта во тркалезен калап, но може и во правоаголен плех со...

14 рецепти за многу брзи и неодоливо вкусни торти и колачи...

Денес на денот на вљубените прославете ја вашата љубов во својот парнер на најромантичен начин. Подгответе една од овие превкусни торти и изненадете го...

Без брашно и без масло – малку калории, но многу вкусен...

Рецепт и видео прилог на Тубаба од Nefis Sanal Lezzetler: Кремаст јогуртен колач Многу ќе ви се допадне вкусот на овој колач. Овој рецепт е...