Дома Тагови божиќни колачи

Таг: божиќни колачи

Избор од 9 рецепти за божиќни колачи кои се омилени на...

I РЕЦЕПТ - Божиќен германски колач со суво овошје, бадеми, ореви или лешници – Штолен – мек како памук и мирзлив како Божиќ. Фотографија...

Божиќни колачиња со мед и ореви – посни и превкусни, неодоливо...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни рецепти – Божиќни колачи со мед и ореви. Потребни состојки: 2 супени лажици мед 200 мл маслиново масло 200 мл сок...

Оревчиња, најубави ситни божиќни колачи – имаат долг рок, вкусот им...

Рецепт и видео презентација на Марко Стрижак – Ситни колачи “Оревчиња”. Ова се едни од задолжителните ситни колачи кои се прават за Нова година и...

Украсни ситни колачи, од 1 кг брашно добивате 100 вкусни колачиња,...

Потребни состојки: 1 кг брашно 400 г шеќер 4 јајца 2 прашок за печиво 500 г путер/маргарин 1/2 лимон - сок малку рендана кора од лимон Постапка: Сите состојки замесете ги, ставете ги...

Многу брзи, едноставни а декоративни и вкусни новогодишни колачиња

На овие колачиња најмногу им се радуваат децата, но и возрасните, затоа што имаат предобар вкус, неодолив мирис, но и многу се декоративни. во...