Дома Тагови божиќен колач

Таг: божиќен колач

ЉУБОВЕН ВЕНЕЦ: Колач со суво овошје

Највкусното слатко лепче! Потребни состојки: 3 јајца 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 2 шолји шеќер (од 200 мл) 1 шолја млеко 1 шолја растопен путер 3 шолји брашно 1 супена лажица...