Дома Тагови бозел

Таг: бозел

Сте слушнале за сируп од бозел, но малкумина знаат за маслото...

Маслото од бозел треба да го има во секој дом. Има неверојатни лековити својства. Сите сте слушнале за лековитиот сируп од бозел, но малкумина...

БОЗЕЛ: Магични бобинки кои го штитат срцето, го регулираат запекот и...

Што е бозел? Иако не постои единствен лек за лекување на некоја болест, сепак познавачите на бозелот велат дека неговите бобинки се едно од...

СОК ОД БОЗЕЛ: Нашите баби веруваа дека помага кај овие 8...

Лесно се подготвува, а добар е за сите луѓе. Сокот или чајот од бозел може да излекува алергии, да го забрза сла.беењето, да го...

Како со рака однесено: Маслото од бозел лекува акни, чирови, хемороиди...

Уште многу одамна било познато дека бозелот е многу лековита билка. Нејзините лековити својства помагаат за лекување на најразлични воспаленија, дигестивни пречки, ревматолошки заболувања...

Бозелот помага во лекување на ракот, но ја лечи и кашлицата:...

Досега е познато дека бозелот лекува грип, воспалени синуси, бронхитис, астма и алергии. Исто така, докажано е дека неговиот нектар го подобрува имунитетот, а...

После карциномот на дебело црево бевме со стома а од овој...

Овој рецепт ни го испрати нашата читателка Лепа Алексова и за читателите на НМД несебично ја сподели постапката за приготвување. Госпоѓата Алексова го приготвува...

Лековито вино од бозел за бронхит, настинки, грип, грчеви во стомак...

Еве како јас го приготвувам виното, но секако, има и други рецепти. Во 5 литри вода се става 500 г лимон, 300 г шеќер и...

Домашен мед од бозел: природен лек, неповторлив вкус, лесно се приготвува!

Навремено наберете си цвет од бозел! Бозелот е богат со антиоксиданси кои ги штитат нашите клетки од оксидативен стрес. Луѓето одамна го користеле за лекување на...

Оваа билка ми го спаси животот – вистинита приказна! (Рецепти за...

Ова е неверојатна и вистинита приказна за човек кој се спасил од смртоносниот канцер. Неговата приказна открива една обична билка која му го спасила животот....