Дома Тагови Болоњезе сос

Таг: Болоњезе сос

Вака ќе го приготвите највкусниот БОЛОЊЕЗЕ сос одличен за шпагети –...

Рецепт и видео прилог на Том Филос Пригответе им го на вашите најмили највкусниот болоњезе сос кој одлично одговара со шпагети и други јадења. Болоњезе...

ЛАЗАЊИ готови за 6 минути – омилениот италијански специјалитет

Омилениот италијански специјалитет во експресно – брза варијанта! Доколку користите неготвени лазањи, оставете ги да омекнат во топла вода пред приготвување. Потребни состојки: 1 лажичка маслиново...

Болоњезе сос: оригинален рецепт од еден италијански ресторан

Многу вкусен сос! Потребни состојки: 250 г мелено јунешко месо 250 г мелено свинско месо 100 г сланина 50 г концентрат од доматен сос 50 г путер 3 лажици маслиново масло 1...